Zarząd i XXII Walne Zebranie Członków SJST "Komunikacja"

We wtorek, 15 czerwca 2021 roku odbył się w hotelu "Pietrak" w Wągrowcu Zarząd i XXII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia JST "Komunikacja."

Na posiedzeniu Zarząd podjął uchwałę w sprawie przyjęcia w poczet członków zwyczajnych Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja" Gminę Janowiec Wielkopolski. Pozytywne rekomendacje przyjęcia na członka Gminy Janowiec Wielkopolski złożyły gminy Kcynia i Damasławek. W uzasadnieniu napisały: linia kolejowa 281, która przebiega przez Gminę Janowiec Wielkopolski, jest jedną z najważniejszych linii kolejowych w Polsce i UE, zwaną Magistralą Portową BiS Północ - Południe relacji Katowice - Gdynia. Cala magistrala jest czynna dla ruchu pasażersko-towarowego na ponad 600 kilometrach, z wyjątkiem odcinka Gniezno - Więcbork - Chojnice. Gmina Janowiec podejmuje działania zmierzające do przywrócenia połączeń osobowych na linii 281, co poprawiłoby położenie komunikacyjne tej miejscowości na mapie regionu. Przywrócenie ruchu pasażerskiego na odcinku Gniezno - Chojnice byłoby znaczącym narzędziem w walce z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkanców Janowca Wielkopolskiego. Od 1 lipca liczba członków stowarzyszenia będzie wynosiła 16.

Wśród zaproszonych gości w walnym zebraniu uczesniczyli m.in. Wlodzimierz Finke zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Paweł Katarzyński dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg w Poznaniu, Feliks Łaszcz Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki, Krzysztof Madaj zastępca Burmistrza Miasta Czarnków, Wojciech Grześkowiak dyrektor PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu oraz Piotr Kwabiszewski dyrektor PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy.

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z dzialalności Zarządu w 2020 roku przedstawili Prezes Stowarzyszenia Michał Piechocki i Skarbnik Roman Szuberski. Zarząd otrzymał absolutorium, członkowie stowarzyszenia jednogłośnie przyjeli plan działań stowarzyszenia i budżet na 2021 rok.

Sprawozdanie Zarządu SJST "Komunikacja" za 2020 - pobierz plik

Sprawozdanie finansowe za 2020 - pobierz plik